Новини

Пам'ятні монети "Меджибізька фортеця"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

27 листопада 2018 року Національний банк України вводить в обіг дві пам'ятні монети "Меджибізька фортеця". Монети номіналами 10 та 5 гривень продовжують серію "Пам'ятки архітектури України".

Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла 925 проби, маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,61 мм, тираж – 3 000 штук.

Монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу, маса – 16,54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 40 000 штук.

Пам'ятні монети присвячені одній із найстаріших фортифікаційних споруд ХІІ століття – Меджибізькому замку-фортеці. Фортеця була зведена у мальовничому куточку Хмельниччини, на мисі, утвореному річками Південний Буг і Бужок. Протягом століть фортеця перебувала у власності різних господарів, але зазнала значних руйнувань лише за радянської влади, коли місцевим жителям було дозволено розбирати фортифікаційну споруду на будівельний матеріал. В січні 2004 року було створено Державний історико-культурний заповідник "Межибіж".

На аверсі монет розміщено щит із зображенням вежі, по обидва боки якого зображено карту місцевості із написами річок. Через розташування фортеці між двома водними артеріями, найменування яких походять від слова "Бог", і виникла назва "Межибіж", тобто "між Богами".

Під композицією аверсу розташована стрічка з написом "Український щит Європи". На тлі абрису зубців фортеці викарбувано номінал монет.

На реверсі монет зображено могутню Меджибізьку фортецю із висоти пташиного польоту, а вгорі – напис "Меджибізька фортеця ХII-XVI ст.".

Ціна НБУ на срібну пам'ятну монету становить 954 гривні, на монету з нейзильберу – 51 гривня. Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".

Джерело: bank.gov.ua
Перегляди: 1908
Новини

Група «ТАС» придбала 100% акцій Ідея Банку Україна за $34 мільйони. Угода очікує на погодження Національного банку та Антимонопольного комітету України. Можливе підвищення вартості угоди залежно від рівня оподаткування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України визнав ПРАТ "СК "ОРАНТА-СІЧ" неплатоспроможним через істотне недотримання вимог до капіталу. Страховику анульовано ліцензію, а національний регулятор звернеться до суду з заявою про банкрутство.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про пропозицію надання Україні 35 млрд євро безповоротної макрофінансової допомоги на 2024-2025 роки, погашення якої відбуватиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% для стабілізації інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку. Водночас НБУ модифікував умови інших монетарних інструментів для підвищення ефективності їхнього використання.
Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України наклав штраф на ТОВ "ФК "ТЕХНОФІНАНС" за порушення законодавства у сфері фінансових послуг, зокрема за неправомірне використання інформації з кредитних історій. Компанія зобов'язана усунути порушення та надати відповідні підтвердження.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

13 вересня Уряд прийняв постанову, яка дозволяє Мінфіну проводити switch-операції з державними облігаціями. Це нововведення спрямоване на підвищення ефективності управління державним боргом та покращення ліквідності ринку облігацій.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу, що включає монетарні цілі на період війни та повоєнного відновлення. Основна мета – стабілізація цін, підтримка економіки та повернення до інфляційного таргетування.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Після переходу на нову трирівневу структуру капіталу, банківська система України продовжує демонструвати міцні позиції. Середні показники капіталу значно перевищують мінімальні вимоги, що підвищує можливості банків нарощувати кредитування та підтримувати економіку.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

10 вересня 2024 року Північний апеляційний господарський суд відхилив апеляційні скарги колишніх акціонерів ПриватБанку, підтвердивши законність націоналізації та неможливість повернення банку ексвласникам.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua