18 жовтня 2018 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету "100 років з часу створення Кобзарського хору".
Монета має номінал 5 гривень; її виготовлено з нейзильберу; маса – 16.54 г; діаметр – 35 мм; тираж – 40 000 штук.
Пам'ятна монета присвячена українському музичному професійному колективу, створеному у 1918 році під керівництвом бандуриста Василя Ємця.
Хор було засновано за сприянням гетьмана Павла Скоропадського. У листопаді 1918 року у Києві у театрі Берґоньє пройшов його перший концерт.
З Кобзарським хором пов'язують свою історію Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди та Українська капела бандуристів ім. Тараса Шевченка (має осередок у місті Детройт, США).
Доля хору цілком відповідає складній історії України у ХХ столітті. Після ІІ світової війни артисти, які залишилися живими і не емігрували сформували музичний колектив, який зараз носить назву Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. І. Майбороди. Її вшановано на аверсі монети у стилізованій композиції з семи бандур на тлі квіткового орнаменту.
Реверс монети присвячений Українській капелі бандуристів Північної Америки імені Тараса Шевченка, про що свідчить відповідний напис, розміщений по колу. Капелу було створено у Києві у 1941 році як спадкоємицю Кобзарського хору Ємця. Зараз вона базується у Детройті, адже це частина музичного колективу, яка після завершення війни опинилася за межами України.
Кобзарське мистецтво на реверсі монети утілює стилізований фрагмент бандури зі струнами і вінок праворуч. Початок пісні на слова українського поета Степана Руданського «Повій, вітре, на Вкраїну» символізує тугу емігрантів за Батьківщиною.
Діяльність колективів популяризує культурну спадщину України, за що свого часу обидва колективи стали лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Ціна НБУ на цю пам'ятну монету становить 51 гривню. Придбати монети можна у регіональних відділеннях НБУ та банках-дистриб'юторах АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк".