Новини

НБУ відкликав ліцензії у ПАТ "ВіЕс Банк" та ПАТ КБ "Центр"

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

30 жовтня 2018 року Національний банк України прийняв відповідні рішення про відкликання банківських ліцензій та генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій у ПАТ КБ "Центр" та ПАТ "ВіЕс Банк".

Прийняті рішення пов'язані із реорганізацією шляхом приєднання ПАТ КБ "Центр" до ПАТ "МТБ БАНК" та ПАТ "ВіЕс Банк" до АТ "ТАСКОМБАНК" за спрощеною процедурою відповідно до вимог Закону України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків", який було прийнято в березні 2017 року.

Нагадаємо, дозвіл на реорганізацію ПАТ КБ "Центр" шляхом приєднання до ПАТ "МТБ БАНК" було надано 10 серпня 2018 року, а ПАТ "ВіЕс Банк" отримав дозвіл на приєднання до ПАТ "ТАСКОМБАНК" 10 липня 2018 року.

ПАТ КБ "Центр" було створено в квітні 2010 року.

ВіЕс Банк був одним з найстаріших вітчизняних банків і у числі перших отримав ліцензію на валютні операції. Банк був зареєстрований у місті Львові у жовтні 1991 року.

Джерело: bank.gov.ua

З весни 2026 року розрахуватися паперовими 1, 2, 5 та 10 гривнями більше не вийде. Пояснюємо, що змінюється, чи згорять гроші та де їх можна обміняти без комісії.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Два банки в Україні визнані неплатоспроможними рішенням НБУ. В установах запроваджено тимчасову адміністрацію, а кошти фізосіб підлягають повному відшкодуванню.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Monobank запустив нову функцію інвестування валютних заощаджень у державні облігації. Тепер долари та євро можуть приносити дохід без блокування коштів і з можливістю виведення у будь-який момент.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

У Дії запрацював новий процес створення Дія.Підпису: тепер для активації потрібен біометричний документ, смартфон з NFC та 6-значний код доступу. Пояснюємо, що змінилося для користувачів.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Польський державний банк розвитку BGK може отримати повноцінний статус в Україні. Уряд повторно вніс на ратифікацію угоду з Польщею, а представництво банку в Києві вже працює з 2025 року та залучає фінансування для проєктів відбудови.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Фінтех-проєкт Jejebank готується до запуску в Нігерії – одному з найбільших фінансових ринків Африки. До команди як співзасновник приєднався Анатолій Рогальський, який відповідатиме за маркетинг, продуктове бачення та розвиток цифрового банку без фізичних відділень.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Українські банки завершили 2025 рік зі зростанням попиту на кредити та готовністю й надалі кредитувати бізнес і населення, водночас входячи у 2026 рік із більш зваженим підходом через посилення ризиків.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України виключив з Державного реєстру фінансових установ дві компанії після відкликання їхніх ліцензій на підставі власних заяв.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 15,5%, пояснивши рішення динамікою інфляції, станом валютного ринку та ризиками, пов’язаними з війною й міжнародним фінансуванням.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua