Новини

​Jejebank виходить на ринок Нігерії: Рогальський приєднався до проєкту як співзасновник

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Фінтех-проєкт Jejebank готується до запуску в Нігерії. Зараз це один з найбільших і найдинамічніших фінансових ринків Африки. Про новий етап розвитку компанії повідомив Анатолій Рогальський, який приєднався до Jejebank як співзасновник.

За словами Рогальського, Нігерія є унікальним ринком не лише через масштаб (населення країни складає 240 мільйонів), а й через демографію. Це одна з наймолодших країн світу, де попит на прості, швидкі та цифрові фінансові інструменти формується вже сьогодні, а не в далекій перспективі. Саме це, на його думку, створює одночасно і масштаб, і відчуття терміновості для запуску нового фінтех-продукту.

Ставка на digital і відсутність спадщини

Jejebank з самого початку розвивається як повністю цифровий банк – без фізичних відділень. Назва Jeje походить з йоруба та міського сленгу й означає «спокійно, повільно, без напруги, м’яко». Операційний офіс проєкту розташований у Лагосі, одному з фінансових центрів Західної Африки. Клієнтам планують запропонувати платіжні картки (як фізичні, так і віртуальні), кредити, депозити, а також можливість швидко відкривати рахунки для місцевих підприємців і ФОП.

Рогальський підкреслює, що його приваблюють саме ранні стадії проєктів – коли немає застарілих рішень, складної спадщини та наперед заданих відповідей. Jejebank, за його словами, є прикладом такого підходу: новий бренд, великий ринок і довгострокові амбіції без обмежень традиційного банкінгу.

Плани зростання і локальна адаптація

У Jejebank не приховують амбітних планів: банк розраховує залучити щонайменше 1% аудиторії Нігерії, що в абсолютних цифрах означає мільйони потенційних клієнтів. При цьому команда робить акцент не лише на масштабі, а й на адаптації продукту до місцевих реалій – як з точки зору регуляторних вимог, так і з боку реальних фінансових потреб користувачів.

Технічну частину проєкту розробляє українська компанія Softbees, яка спеціалізується на продуктових фінтех-рішеннях. Разом із підготовчим етапом розробка платформи зайняла близько пів року. Уже в лютому команда планує відкрити перші «живі» рахунки для співробітників. Це стане фінальним етапом тестування перед ширшим запуском.

Міжнародна команда співзасновників

Співзасновником Jejebank також є Келе Окафор – британець нігерійського походження. Він є засновником британського фінтех-проєкту StraitPay, а раніше працював юридичним менеджером у місцевій енергетичній компанії.

Поєднання локальної експертизи, британського фінтех-досвіду та українських технологічних рішень команда вважає однією з ключових переваг проєкту.

Український фінтех – на нових ринках

Окремо Рогальський наголошує на важливості трансферу українського фінтех-досвіду на ринки, що розвиваються. За його словами, Україна за останні роки пройшла складний, але цінний шлях у розвитку цифрових фінансових сервісів, і цей досвід може бути корисним для країн із молодим населенням і високим попитом на доступні фінансові продукти.

Хто такий Анатолій Рогальський

Анатолій Рогальський – фінтех-маркетолог і продуктовий стратег. Згідно з інформацією, зазначеною в його публічних профілях у соціальних мережах, раніше він працював у ПриватБанку на позиції маркетолога, а також обіймав посаду CMO monobank. Наразі Рогальський є співзасновником Jejebank, де відповідає за маркетинг, продуктове бачення, бренд і клієнтський досвід.

Джерело: www.instagram.com

Українські банки завершили 2025 рік зі зростанням попиту на кредити та готовністю й надалі кредитувати бізнес і населення, водночас входячи у 2026 рік із більш зваженим підходом через посилення ризиків.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України виключив з Державного реєстру фінансових установ дві компанії після відкликання їхніх ліцензій на підставі власних заяв.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 15,5%, пояснивши рішення динамікою інфляції, станом валютного ринку та ризиками, пов’язаними з війною й міжнародним фінансуванням.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua
Реклама

Vertu — це преміальні люксові смартфони, зібрані вручну з титану, сапфірового скла та натуральної шкіри. Це не просто телефон, а інструмент статусу з консьєрж-сервісом 24/7, високим рівнем приватності та унікальним дизайном.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Картка Rozetka - кредитна картка від Rozetka, Unex Bank та Mastercard, що дає вигідні умови для покупок онлайн та офлайн. Власники картки отримують ексклюзивно низькі ціни, бонуси за розрахунки та доступ до розстрочки до 24 місяців без переплат. Ліміт - до 200 000 ₴, пільговий період - до 62 днів, зручне керування у застосунку Rozetka.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Кредитування в Україні 2025 року стає дорожчим: зростають відсоткові ставки, змінюються правила мікрокредитування, а банки нарощують прибуток за рахунок активних позик населенню й бізнесу. У статті розбираємо, чим відрізняються споживчі кредити, онлайн кредити на картку та мікрозайми, які ризики вони несуть і як не переплатити.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

Монобанк оновив свій функціонал і додав можливість користуватися спільним рахунком із близькою людиною. «Спільні гроші» - це про зручність і світову практику, адже в багатьох країнах світу спільні рахунки це не новинка, а звична річ.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

У 2025 році кредитна база в Україні зросла на 15 %, перевищивши рівень 2021 року на 26 %. Статистика показує активність бізнесу й населення, низьку частку валютних кредитів, стабілізацію проблемних позик та вплив державних програм підтримки.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua

У першому кварталі 2025 року українці уклали 2,17 млн договорів із мікрофінансовими організаціями (МФО) на суму 12,72 млрд грн. Це на 8% більше, ніж за аналогічний період 2024 року.

Банки Онлайн - banksonline.com.ua