Банківська спільнота звернулася до Національного банку України з проханням перенести строки запровадження міжнародного номеру банківського рахунку IBAN.
Вже 01 квітня 2019 року мав відбутися старт запровадження IBAN в Україні. Наразі запуск IBAN перенесли на 05 серпня цього року.
Відтермінування пов'язано з необхідністю забезпечення якісного доопрацювання банками програмного забезпечення систем дистанційного обслуговування, якими користуються клієнти, повідомляють у прес-центрі регулятора.
З 05 серпня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN, а діючі номери рахунків змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.
Водночас, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 01 листопада 2019 року стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема під час транскордонних переказів. Тобто, всі перекази з 01 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.
У період з 05 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку у стандарті IBAN.
Нагадаємо, IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунку. Стандартна система банківського рахунку, яка була запроваджена у країнах Європейського Союзу, але наразі застосовується і в інших країнах світу.
Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN, слідуючи вимогам стандарту ISO 13616. Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.
Завдяки запровадженню IBAN в Україні, клієнти банків зможуть:
- зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
- уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
- швидше і дешевше здійснювати перекази та отримувати кошти.